נגיעה קלה

הרמוניה מושלמת

להתאהב בבית שלך מחדש

רחלי יעיש

עבורי, לעצב בית משמעותו לקבל חלל עם קירות עלומי שם ולהפיץ פנימה אור, תוכן, אופי ורגש. זה קורה בתהליך מרתק שמתחיל בפגישה עם הלקוחות, שבשלב זה הם אנשים זרים, עובר דרך תחנות התכנון על לבטיו, הביצוע ובחירת החומרים ומסתיים בביתם החדש סביב שולחן ארוחת הערב.

מקורות השראה בפרויקט חדש הם בראש ובראשונה הם האנשים עצמם. כל אדם מביא איתו חלומות, בקשות וצרכים הכרוכים במגבלות מבנה הנכס ובגבולות התקציב. כמעצבת פנים במרכז הארץ, אני מתרשמת מהדרך בה הם מציגים את עצמם איך הם מדברים על הנכס, איך הם שואלים שאלות, ממה הם צוחקים ומהאנרגיה שלהם.

מקורות השראה נוספים עבורי הם הריקוד, החופשות עם משפחתי, הליכה סתמית ברחוב, אוכל טוב וספרי אדריכלות.

מעצב פנים במרכז - רחלי יעיש, מעצבת פנים מומלצת בתל אביב והמרכז | Racheli Yaish Designer

שלבי התכנון והעיצוב

בתהליך העיצוב אני פוגשת לעיתים אנשים עם מעט חששות (טבעיים) מהעתיד לבוא. בשלב זה אני מובילה את התהליך, “עושה סדר בדברים”, עוזרת להפריד בין עיקר לתפל, מפענחת את התקציב מול הדרישות ועוזרת להם לדרג את נחיצות הבקשות לעומת אפשרויות המימוש בתקציב.

שלב התכנון נעשה בהקשבה ובשיתוף פעולה מלא וכולל סקיצות רבות עד שהלקוח מרגיש שלם עם התוצאה.

השלב האהוב עלי הוא הליווי לחנויות לבחירת החומרים כמו קרמיקות ורהיטים כי הוא מאפשר לי ליצור בית עם אמירה משולבת של הלקוחות שלי. אינני מאמינה בכפיית טעמי האישי על בחירת חומרי הגמר, אך אני רואה לנכון לכוון בתוך הסגנון הרצוי כדי שתיווצר הרמונייה בחלל. עם זאת, אני יכולה להעיד, שלעיתים קרובות הלקוח פוסל בתחילת הדרך רעיונות או חומרים ואחרי שאני מציגה לו אותם במבט שני ושלישי, הוא לומד לאמץ אותם לראות את הנכון והיפה שבהם.

אני אוהבת לתכנן חדרי רחצה ומטבחים כי אלה החדרים שניכר בהם במיוחד הצורך לניצול נכון של החלל. כאשר משלבים תכנון פרקטי ויעיל עם חומרי גמר מעניינים התוצאה מרהיבה ומשפיעה רגשית על השוהה בהם.

ובעיסוק היצירתי שלי, מעצבת פנים במרכז הארץ, אני נהנית לתכנן ולעצב בכל סגנון כי כך מלאכת העיצוב מגוונת, אך בעלי עין חדה יוכלו להבחין בקו ובדגשים שלי. למשל, בתכנון התאורה ובהנמכות הגבס למיזוג, בתכנון המטבחים וחדרי הרחצה.

דילוג לתוכן