עיצוב מודרני יוקרתי: רצפה, תקרה ומה שביניהם

שלוש המילים עיצוב מודרני יוקרתי נמצאות היום בכל מקום, עד שנדמה שבחרנו בכותרת שהיא לגמרי קלישאה, אבל כשמגיעים לקוחות לסטודיו, קל מאד להבין שזו ממש לא קלישאה, אלא מציאות שהרבה אנשים רוצים בבית שלהם.

הם רוצים עיצוב עכשווי, חכם ונוח, ששם דגש על הפרקטיות ועל הפונקציונליות, על הנוחות ועל האלגנטיות, בלי לאבד את תחושת היוקרה, את האווירה הזו שנוצרת כשיש בחדר פריט או אלמנט עיצובי מושלם – שיוצר את אפקט ה”וואו”.

איך יוצרים את אפקט הוואו מהרצפה ועד לתקרה – ועם כל מה שביניהם?

בוחרים ריצוף איכותי

אנחנו מתחילים בנקודה הכי נמוכה בחדר, הלוא היא הרצפה. מכאן אפשר רק לעלות. את הרצפה חשוב לבחור תוך הסתכלות על האווירה הכללית שאנחנו רוצים לייצר בבית, על אחידות והרמוניה ועל תחושה חמימה וביתית.

יש אינספור סוגי ריצוף בשוק, מפרקט עץ מלא או למינציה ועד לריצוף שיש וקרמיקה, אבן טבעית ועוד. כדי לבחור בריצוף שיעשה תחושה מודרנית ויוקרתית כדאי לשמור על קווים נקיים, לבחור גוונים וצבעים רגועים ולזכור שאם נרצה לשמור על אווירה מודרנית ולשנות מדי תקופה את הלוק, כדאי שהריצוף יהיה נייטרלי יחסית.

חשוב מאד לבחור ריצוף איכותי, שמגיע מספקים עם תעודות ואישורים, שיש להם לקוחות מרוצים והוכחות בשטח.

עיצוב מודרני יוקרתי - ריצוף איכותי | רחלי יעיש - עיצוב פנים

ממשיכים לבחירת הצבעים הנכונים

אחרי הריצוף, נגיע אל הקירות ובעצם גם אל התקרה, שהיום בעיצוב המודרני שומרת על ניקיון יחד עם הקירות. הגוונים צריכים להיות עכשוויים, נקיים ומאפשרים תחושת חופש ומרחב. אפשר לבחור בגוונים כהים כאשר החדר הוא גדול יחסית ונכנס אליו אור בעוד שבחדר קטן עדיף לבחור בגוונים בהירים.

אם אתם מחפשים טוויסט מודרני, תוכלו לשלב קיר אחד בגוון טרנדי במיוחד ולבחור בסקאלת צבעים נייטרלית שתשלים את הלוק לשאר הקירות ולתקרה.

עיצוב יוקרתי לחדר שינה - רחלי יעיש

בחירת פריטי ריהוט מובנים – לאחסון חכם ומראה נקי

אחד הדברים שהופכים חלל בבית למודרני ויוקרתי היא המחשבה על הפרטים הקטנים. בעידן שבו אנחנו עמוסים חפצים, שיש אביזרי טכנולוגיה שצריך לאחסן ושהסחות הדעת שלנו רבות, מראה נקי ככל האפשר תורם לתחושה המעוצבת והיוקרתית ונותן לנו גם שקט ומנוחה בעיניים.

אחסון חכם שכולל תכנון בהתאמה מיוחדת לחלל החדר, בחירה במראה נקי ואחיד ואחסון סגור של כמה שיותר פריטים, מתאים בדיוק ליצירת מראה מעוצב מודרני ויוקרתי. התחושה שמתקבלת היא תחושת מרחב ופתיחות, כשכל פריט שמוצג לראווה נבחר בקפידה וכל השאר נמצאים מאחורי דלת סגורה, בלי בלגן בעיניים.

כדי ליצור מראה מודרני ויוקרתי, כדאי לשים דגש בעיקר על בחירת החומרים הנכונים והתכנון החכם. מהצבעים המדויקים לחלל ועד לריצוף האיכותי שנשאר אסתטי לאורך שנים, דרך תכנון חכם של אחסון בהתאמה אישית, כל אלו יחד יוצרים מראה נקי, עכשווי, מינימליסטי ויוקרתי.

נכתב בשיתוף חברת “פרקט בשרון” https://parquet-basharon.co.il

 

דילוג לתוכן