עולם אינסופי של אפשרויות

תחום עיצוב הפנים נחשב כיום לתורה של ממש, וכולל רשימה ארוכה של סגנונות שניתן ליישר איתם קו בדרך לעיצוב המופתי של הדירה.

סגנונות בעיצוב פנים
רחלי יעיש – מעצבת בתים שכיף לגור בהם

כאשר עוברים להתגורר בדירה מסוימת, בין אם חדשה ובין אם ישנה, נכנסים לעולם החיוני של עיצוב הפנים. מטרת תחום זה באדריכליות היא לתכנן ולשנות חללים פנימיים במבנה, במטרה לשפר את המראה שלהם (הפן האסתטי) וגם את נוחות השימוש בהם (הפן הפונקציונלי). אחת ההחלטות הראשונות שיש לקבל היא מהו סגנון העיצוב שבוחרים מבין הרבים המאפיינים את התחום.

שדה משחק רחב

סגנון של עיצוב פנים הוא עולם ומלואו כיום. מה שחשוב להדגיש הוא שבכל סגנון יש תפיסה עיצובית שעומדת מאחוריו, חומרי גלם שבהם נעשה שימוש במסגרתו, גוונים המזוהים עם הסגנון וכן הלאה. שימו לב שהמגמות הללו עשויות להיות תלויות תקופה, כך שמה שנכון במועד מסוים עשוי להיות רלוונטי פחות בתקופות אחרות. לכן חייבים לדעת מה נהוג בתחום בנקודת הזמן הנוכחית, אילו מגמות צפויות להישאר ומה ניתן להגדיר כטרנד שעלול להיות רגעי וחולף.

עיצוב מטבח בסגנון כפרי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב מטבח בסגנון כפרי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

הסגנונות העיקריים של עיצוב פנים

קצרה היריעה מלפרט כאן באריכות על המאפיינים של כל אחד מהסגנונות בעיצוב הפנים, או אפילו להציג את כל אחד מהסגנונות ותתי הסגנונות הקיימים. נציג לפניכם ממש על קצה המזלג חלק מהסגנונות שניתן לבחור ביניהם:

  • סגנון קלאסי – הסגנון הקלאסי הוא מעודן ונוסטלגי יחסית. הפריטים העיצוביים בו הם לרוב עדינים, כשבין האובייקטים תמצאו פרחים או אפילו אלמנטים שייקחו אתכם לתוך עולם האגדות.
  • סגנון כפרי – כאן הדגש הוא על יצירת תחושה טבעית ככל האפשר. עיצוב בסגנון כפרי בא לידי ביטוי בחומרי הגלם (העץ הוא מרכיב בולט בעיצוב מעין זה), בגוונים החמים ובעיצוב המחוספס של חלק מהפריטים.
  • סגנון מינימליסטי – סגנון פשוט שבמסגרתו החללים אינם עמוסים, אלא לרוב דלים בפריטים. הקווים ישרים והגוונים בהירים לרוב או מונוכרומטיים בכל צבר שנבחר עבור החלל. הסגנון המינימליסטי מתאים לעיצוב המודרני וגם למאפייני הבנייה הנוכחיים בישראל, עם דירות שהולכות ונעשות קטנות משנה לשנה עקב עליית מחירי הדיור.
  • סגנון רטרו – בדומה לתחומים אחרים, גם במקרה של עיצוב פנים מחזיר אותנו סגנון הרטרו כמה עשרות שנים אחורנית. הוא כולל רהיטי וינטאג’, משחקי צורות וגוונים, צורות גיאומטריות, איורים בסגנון פופ ארט ועוד.
  • סגנון הייטקיסטי – סוג מסוים של עיצוב בית מודרני. הסגנון בא להדגיש את הרהיטים ואת הרכיבים השונים שלהם. בסגנון מודרני יש שימוש רב באלמנטים מתכתיים ובגווני לבן, אפור או שחור.
עיצוב פנים סגנון מינימליסטי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב פנים סגנון מינימליסטי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

האתגר: להתאים את הסגנון לצרכים

מטרה מרכזית בעולם עיצוב הפנים היא להתאים את הפרמטרים של כל סגנון עיצובי למאפיינים של המבנה הנתון. זה מתחיל עם המאפיינים הטכניים דוגמת הגודל, שבהחלט משחק תפקיד בעולם העיצוב: יש סגנונות שמתאימים פחות לחללים קטנים או לסוגים שונים של עיצובים. לצד זה, חייבים להתאים את הסגנון לרצונות ולטעם האישי של בני הבית – משימה לא פשוטה בפני עצמה. יש אנשים שיידעו מראש מהי הקטגוריה שהם מחפשים (עיצוב בית יוקרתי, מודרני, רטרו וכו’) בעוד אחרים בוחנים את הדוגמאות השונות ומבינים על פיהן מה מתאים להם יותר ומה פחות.

עיצוב פנים בסגנון מודרני (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב פנים בסגנון מודרני (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

איך יודעים במה לבחור?

הסקירה שהובאה כאן היא תמציתית, וברור שלא תוכלו להתבסס עליה בלבד בדרך לעיצוב בית החלומות שלכם. עם זאת, היא תאפשר לכם לקבל תמונה כללית לגבי האפשרויות העומדות לרשותכם בתחום. את ההמשך צריכים לעשות אנשי מקצוע. מעצבי הפנים למיניהם יהיו בוודאי בקיאים בכל אחד מהסגנונות וידעו איך לנצל אותו כדי לממש את רצונות הלקוחות שלהם. מומלץ לוודא שהמעצב או המעצבת מצויים בסגנונות השונים, מחזיקים בניסיון רב שנים בתחום וגם מאופיינים ביחסי אנוש טובים, שיקלו עליהם להבין מה הלקוחות שלהם מחפשים.

רחלי יעיש – עיצוב בתים שכיף לגור בהם

התקשרו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ 054-4222519

דילוג לתוכן