עיצוב פנים על פי שיטת הפנג שוואי

המקור של שיטת הפנג שוואי בסין העתיקה, ומשמעות הביטוי היא רוח ומים.

על פי עקרונות השיטה הסינית הפופולרית, יש לארגן את המבנה ואת החפצים הנמצאים בו בהרמוניה מלאה עם הטבע. מטרת שיטת הפנג שוואי היא ליצור סינכרוניזציה מושלמת בין הבית ועיצובו לבין האנרגיות הפועלות ביקום.
עיצוב הבית לפי שיטה זו מחייב ידע וניסיון רב.

עיצוב מזנון - עיצוב פנים על פי שיטת הפאנג שוואי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב מזנון – עיצוב פנים על פי שיטת הפאנג שוואי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

כדאי לדעת כי בעקבות הגעתם של פועלים סינים לארה”ב במאה ה-19 החלה השיטה הסינית העתיקה להיות נפוצה בחלקים שונים באמריקה, ועם השנים השיטה כבשה בסערה את לבם של מעצבי הפנים בכל העולם, כאשר אלה החלו להטמיע את עקרונות השיטה בתכניות העיצוב שלהם.

עיצוב פנים הבית על פי תורת הפנג שוואי

עקרונות שיטת הפנג שוואי נועדו ליצור הרמוניה בבית, לכן עיצוב פנים לפי שיטה זו מחייב את מעצב הפנים לשמור על סדר ועל הרמוניה ועליו להציע תכנון הכולל מיקום נכון של הרהיטים בחללי המבנה השונים. לדוגמה, אין להציב מיטה מול דלת ויש להשליך חפצים ישנים שאינם תקינים כדי להימנע מחסימה אנרגטית ומדיסהרמוניה בבית.

עיצוב מטבח - עיצוב פנים על פי תורת הפאנג שוואי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב מטבח – עיצוב פנים על פי תורת הפאנג שוואי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

בנוסף, בשיטת הפנג שוואי נהוג לתכנן את הסלון באופן שונה משיטות העיצוב הרגילות במערב, כך לדוגמה יש להציב את פינת הישיבה עם הפנים לקיר ועם הגב לעבר הדלת, ובמטבח נהוג לתכנן אי, כך שמבשלים עם הפנים לעבר הסלון ולכיוון הנוף ולא עם הגב אליו. כדי ליצור זרימה אנרגטית והרמוניה בחללי הבית, יש לדאוג לחיבור נכון בין כל הפונקציות והחפצים בחללי המבנה, מומלץ לבחור ברהיטים בעלי פינות מעוגלות ויש להתקין גופי תאורה ליצירת אפקט מרשים השובר את הקווים הישרים.

עיצוב פנים לפי תורת הפנג שוואי מחייב בחירה נכונה של צבעים – לכל צבע יש תדר מסוים, וכמו כן מומלץ לשלב רהיטים וחפצים העשויים מחומרים טבעיים.

עיצוב חדר השינה

בעת עיצוב פנים הבית על פי עקרונות שיטת הפנג שוואי, מושם דגש רב על תכנון ועל עיצוב נכון של חדרי השינה, ובעיקר חדר השינה של ההורים. העיקרון המנחה הוא ליצור הרמוניה ושלווה בחדר השינה, כיוון שבחדר זה אמורים הדיירים לצבור כוחות, לנוח היטב, לצבור אנרגיות חדשות וליהנות גם מתחושת הגנה.

עיצוב חדר שינה - עיצוב פנים לפי הפאנג שוואי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב חדר שינה – עיצוב פנים לפי הפאנג שוואי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

עיצוב חדר השינה על פי השיטה הסינית נועד לתמוך בתחושת שקט ואינטימיות, לכן נהוג להציב את המיטה לצד קיר ארוך ויציב, ובמידת האפשר יש להציב אותה במקום שאיננו מול הדלת כדי לספק תחושת הגנה ושלווה.

גם בעיצוב חדרי השינה לילדים נהוג קודם כל להציב את המיטה, עדיף לא מול הדלת, ורק לאחר מכן בוחרים את מיקום הארון, הכונניות, שולחן העבודה ושאר הפריטים.

 

רחלי יעיש – מעצבת בתים שכיף לגור בהם

התקשרו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ 054-4222519

דילוג לתוכן