5 טיפים על עיצוב פנים של חלל הבית

עיצוב הפנים של חלל הבית הוא כנראה המשימה הכי קשה, כן אפילו יותר מבניית הבית עצמו. עיצוב צריך להתאים לדיירי הבית לאורך זמן ובנוסף הוא עדיין צריך להראות יפה ולכלול לא מעט פריטי ריהוט – ולא תמיד רוכשים אותם מחדש אלא עושים שימוש חוזר.

להלן חמישה טיפים לעיצוב פנים חלל הבית, שיעזרו לכם לעצב את הבית נכונה.

רחלי יעיש - מעצבת פנים במרכז

5 טיפים לעיצוב חלל הבית – במיוחד עבורכם :

  1. טיפ מספר 1#: הטיפ הראשון שלנו הוא כנראה הטיפ הכי חשוב והוא הסתייעות במומחים. גם אם החלטתם לעבור את מלאכת העיצוב לבד ולא לשכור מעצב או מעצבת פנים, מומלץ עדיין להתייעץ עם מעצבי פנים ולקבל לפחות רעיונות כלליים לכיצד לגשת לעיצוב ומה הם הטרנדים החמים כרגע.
  2. טיפ מספר 2#: חשבו צעד אחד קדימה – אל תחשבו על העיצוב תאהבו כרגע או שדיירי הבית יאהבו נכון לעכשיו. תמיד חשבו קדימה וכיצד תרצו שהבית יראה בעוד כשנתיים. הדוגמא הקלאסית היא ילדים: ילד שכרגע גילו הוא 4 זה לא אותו ילד עם אותם אהבות בגיל 6 והלאה, גיבורי העל מתחלפים ואתם ממש לא רוצים שהילד לא יאהב את החדר שלו.
  3. טיפ מספר 3#: כאשר חושבים לצאת להרפתקת העיצוב יש לחשוב ולתכנן את מראה החלל. חלק מהקונספט של עיצוב חלל ראוי ויכלול רהיטים מעוצבים וזאת על מנת להגיע למצב בו החלל לא רק נראה מעוצב אלא גם כל פריטי הריהוט בו מעוצבים. אנחנו מניחים, שמה שעולה לכם בראש כרגע הוא שרהיטים מעוצבים עולים הון תעופות אך אין זה נכון בהכרח וכיום ניתן למצוא את לא מעט פריטי ריהוט מעוצבים, במחירים שווים לכל כיס.
  4. טיפ מספר 4#: ממחזרים – כאשר ניגשים למלאכת עיצוב הפנים אין זה אומר שיש לזרוק את כל הרהיטים שיש בבית ולרכוש חדשים וחדשים בלבד. הסתכלו ובחנו את הרהיטים שיש לכם כבר בבית וחשבו כיצד תוכלו לשלב אותם בעיצוב החדש. אל תשכחו שניתן לשדרג ולחדש כמעט כל רהיט והעלות לבטח תהייה נמוכה יותר מאשר רכישת ריהוט חדש. בין הרהיטים אותם ניתן לחדש בעלויות משתלמות נמצא את שקשור בישיבה וזה אומר ספות, כיסאות, כורסאות וכדומה, כל רהיט עשוי עץ יכול להיות מחודש ובקלות ועוד.
  5. טיפ מספר 5#: הגדירו תקציב – בכל הקשור לעיצוב פנים, הקלות של חציית רף התקציב היא בלתי נסבלת ולכן נמליץ להגדיר תקציב למטרת העיצוב ולא לחצות אותו בשום פנים אלא אם תרגישו שזו החלטה נכונה או שהתקציב שהוגדר מלכתחילה לא היה ריאלי.

לסיכום, במידה והחלטתם לעצב את הבית, קראו את חמשת הטיפים אותם סקרנו לעיל ותוכלו לגשת למלאכת העיצוב בצורה טובה יותר ומוכנים יותר. אנחנו תמיד ממליצים להסתייע במומחים בדבר והמומחים לעיצוב הם מעצבי הפנים.

דילוג לתוכן