7 טיפים לעיצוב בית החלומות שלכם

יכול להיות שאתם עוברים דירה בקרוב, או שפשוט החלטתם שהסלון קצת משעמם והגיע הזמן להתחדש. כך או כך, אם החלטתם לעצב את הבית, ואתם ממש לא בטוחים מאיפה להתחיל, ריכזנו במיוחד בשבילכם 7 טיפים שיעזרו לכם לעשות סדר בבלגן, ולהבין איך מעצבים את הבית.

טיפים לעיצוב פנים של בית חלומותיכם - רחלי יעיש

תכנון, תכנון, תכנון

הטיפים הראשונים לא דורשים מכם הרבה יותר מעבר לדף, עט, מחשבון, והרבה סבלנות.

  1. תבינו את עצמכם.

תשבו עם הדף והעט, ותנסו לחשוב מה אתם בעצם רוצים. איזה חלק של הבית הולכים לעצב? רק מבפנים, או גם מבחוץ? יש רעיון מסוים שתרצו לממש? מי הדיירים בבית, ואיך מתחשבים ברצונות שלהם? יש אינספור שאלות שאפשר לשאול את עצמינו, ולכן חשוב לשבת, לנשום עמוק, ולענות עליהן בקצב שלנו.

  1. תכנון תקציב.

עכשיו, אחרי שהבנתם מה בדיוק אתם רוצים לעשות, המחשבון נכנס לתמונה. לקבוע תקציב מראש הוא שלב חשוב מאד בעיצוב בית פרטי, כי הוא עוזר לשמור אותנו מחוברים לקרקע, ולא להתחרט על ההחלטות שלנו. גם כאן, חשוב לקחת את הזמן, ולתכנן הכול עם סבלנות.

  1. תכנון בית החלומות שלכם.

קל פשוט ללכת לאינטרנט או לחנות רהיטים, להתפרע ולקנות בלי לחשוב, ואז לגלות שהספה לא נכנסת למרחב שהקדשתם לה בסלון. תמדדו מראש את חדרי הבית, ותתכננו בקפידה באילו גדלים אתם רוצים כל דבר, אביזרים ורהיטים כאחד.

 

יוצאים לפעולה

 

  1. השתמשו במה שיש.

הפיתוי לקנות את כל הבית מאפס בזמן שיפוץ הוא גדול – אך לא כדאי להיכנע לו. תמיד אפשר בשיטת ‘עשה זאת בעצמך’ או בעזרת מעצבת פנים מומלצת מהסביבה, לשנות את הקיים, כלומר; לצבוע או לשפץ איזה רהיט מרכזי, להחליף את הריפוד או וילונות, להזמין חברת ניקוי ספות ושטיחים או לצאת לשוק הפשפשים ולהוסיף דברים זולים ויצירתיים יותר למרחב המעוצב שלכם.

  1. אביזרים הם שם המשחק.

כשאתם קונים דברים חדשים, סביר להניח שאלו יהיו אביזרים, או “אקססוריז”. תמונות, קישוטים, וילונות ועוד – התוספות הנלוות עושות את ההבדל, ויכולות לשדרג משמעותית את אווירת החדר והבית בעלויות קטנות יחסית. יתרון נוסף הוא שאביזרים ניתן להחליף, כך שתוכלו מדי פעם לרענן את עיצוב הבית שלכם בפשטות ובמהירות.

  1. היעזרו במוטיבים.

אפשר לומר שזה כבר טיפ למתקדמים. תכנון מוטיב עיצוב חוזר ברחבי הבית זו דרך פשוטה, יחסית, להשיג תחושה של הרמוניה ואחדות, גם עם רעיונות עיצוביים שונים. המוטיב עובד טוב יותר כשהוא עדין, למשל שימוש חוזר בחומרים שונים או צורות, ולא בצורה בוטה כמו, למשל, קניית סטים תואמים לטקסטיל הבית או חפצי נוי רבים, שעלולה להתפרש כזולה.

 

  1. תהיו נאמנים לעצמכם.

דרך טובה לייעל עיצוב פנים בביתכם היא, כמובן, להיעזר במעצבת פנים מקצועית. אך בין אם אתם מבקשים עצת מעצבת, או שואלים לדעת חברים מביני דבר – היעזרו בטיפים האלו כדי, למשל, למקד את המעצבת או החברים המייעצים, לעמוד על שלכם, ולוודא שאתם מקבלים את התוצאה שאתם, ולא אף אחד אחר, רוצים – בית החלומות שלכם.

דילוג לתוכן