עיצוב דירות יוקרה

עיצוב דירות יוקרה

עיצוב דירות יוקרה ופאר

עיצוב דירות יוקרה הוא תחום הכולל עיצוב פנים של דירות פאר, ביניהן פנטהאוזים ודירות הממוקמות במגדלי בניינים יוקרתיים. דירות אלו מאופיינות בחללי פנים גדולים שאותם אפשר לעצב בשלל גוונים וסגנונות ותוך שימוש בפריטי עיצוב שונים. חומרי הגלם המשמשים לעיצוב חללי דירות אלו איכותיים ולעתים יקרים מאוד, כשהדגש הוא על עיצוב החלל הפרטי בהתאם לטעמם האישי של בעלי הנכס.

חללי הפנים הגדולים מאפשרים שילובים ייחודיים של עיצוב הפנים והתאורה. אפשרות ייחודית היא עיצוב פנטהאוז, כאשר ניתן לשלב את הנוף הנשקף מהמרפסת רחבת הידיים עם עיצוב חלל הסלון והבית. מאחר שדירות יוקרה מאופיינות בחללי פנים גדולים שמאפשרים מגוון סגנונות עיצוב, אפשר ליצור את החלל הפרטי והיוקרתי של כל דירת יוקרה על ידי שינוי החלל, באמצעות התאמת התאורה ובעזרת שילוב נכון של פריטי הריהוט והדקורציה.

סגנונות עיצוב פנים בימינו

  • עיצוב אקלקטי – זהו סגנון עיצוב בית מודרני ועכשווי שאינו מייצג נישת עיצוב פנים מסוימת, אלא משלב באופן חופשי בין סוגי העיצוב השונים על מנת ליצור אווירה חמימה וייחודית. בסגנון זה נעשה שימוש מתון באלמנטים של צבעים ובניגודים בין חומרי הגלם לעיצוב. בעיצוב דירות יוקרה בסגנון זה, משולבים פריטי ריהוט ייחודיים כגון אביזרי ריהוט מודרניים ופריטים אישיים ואלמנטים שהוכנו בעבודת יד כגון שטיחים. הריהוט והפריטים הדקורטיביים אינם יוצאים עומס בחלל הפנים, אלא משתלבים בו ויוצרים אווירה ביתית ומזמינה.
  • עיצוב פנים מודרני – הכוונה היא לסגנון הייטק, המציג אווירה מנוכרת מעט וחללי פנים שמעוצבים באופן מינימליסטי. הסגנון כולל ברובו גווני אפור, לבן ושחור וקווים ישרים. נעשה שימוש בחומרי גלם 'אורבניים' כגון בטון וזכוכית. התאורה הלבנה משקפת קרירות.
  • עיצוב פנים קלאסי – סגנון זה של עיצוב בתי יוקרתי מתייחס לעיצוב האירופאי הכבד: רהיטי עץ כהים ועתיקים, גווני שמנת, לבן וזהב. זהו סגנון המאופיין בנברשות גדולות וקרניזים, הרבה קריסטלים, בדי ריפוד וטקסטיל כבדים ותאורה חמימה.
  • רטרו – בסגנון זה חוזרים לעיצוב פנים של שנות ה-50' של המאה שעברה, למשל, באמצעות שימוש בחומרי גלם שהיו בשימוש נרחב באותה תקופה כגון פלסטיק ופורמייקה, ובפריטי ריהוט וכלי חשמל שעוצבו בסגנון השנים ההן. הקירות מעוטרים בטפטים ונעשה שימוש בצבעים עזים: ירוק, צהוב, כתום, חרדל ושחור. 
  • וינטג' – בדומה לרטרו, זוהי חזרה לעיצוב הפנים של המאה שעברה. אך בעוד שסגנון הרטרו מתייחס לעיצוב חללי פנים, סגנון וינטג' מייחס חשיבות לשחזור הפריטים הישנים של אותה התקופה. החלל מרוהט בחפצים משוחזרים ומשודרגים, כגון כורסאות ישנות וחפצים שהותאמו מחדש. הצבעים המאפיינים אותו הם ירוק וורוד ופריטים רבים ותואמים פזורים בחלל הגדול של הדירה.

 

עיצוב דירות יוקרה בסגנון מודרני

עיצוב דירות יוקרה בסגנון מודרני

עיצוב דירות יוקרה בסגנון כפרי

עיצוב דירות יוקרה בסגנון כפרי

עיצוב דירת יוקרה בסגנון אמריקאי

עיצוב דירות יוקרה בסגנון כפרי

תפקידה של מעצבת דירות יוקרה

מעצבת דירות יוקרה מתכננת את עיצוב הדירה ומלווה את התהליך החל משלב הרעיון ועד לגמר העיצוב והסטיילינג, שמתבצע לאחר גמר עבודות העיצוב. המעצבת מתכננת את עיצוב החלל, בוחרת  את חומרי הגלם ומתאימה את כל חלקי העיצוב עד לפריטים הקטנים. התקשורת הבינאישית של המעצבת עם הלקוחות חשובה ביותר, בעיקר כאשר מתבקש עיצוב על פי הטעם האישי ולא כעיצוב סטנדרטי.

תפקידה של מעצבת פנים הוא להכיר סגנונות עיצוב דירות יוקרה ולבחור את אופי הסגנון שמתאים ביותר לבית וללקוחות. היא מעורבת בכל שלבי העבודה הטכנית, כולל פיקוח על אנשי המקצוע המבצעים בפועל את תכניות העיצוב לפי התכנון בסקיצות ועל פי הוראות המעצבת עצמה.

איך מעצבים דירת יוקרה

בשלב הראשון בעיצוב הדירה, מוצגות דרישות העיצוב של הלקוח. מתואר העיצוב הרצוי של חלל הדירה, ונקבעת מסגרת התקציב לעיצוב הפנים בהתאם לרצונו של הלקוח ולתכנון המוצע על ידי מעצבת פנים דירת היוקרה, כאשר העבודות שיבוצעו ורכישות הפריטים יהיו במסגרת התקציב שנקבע.

המעצבת מציגה ללקוחות את הסקיצות ואת ההדמיות של תכנון הדירה, אותן ניתן לשנות לפני תחילת העבודה. המעצבת בוחרת עם הלקוח את חומרי הגלם שישולבו בבנייה או בשיפוץ הדירה. חלק מהלקוחות מעוניינים להיות מעורבים בשלבי בחירת החומרים, ואחרים מעדיפים להעניק למעצבת 'יד חופשית' בעבודות העיצוב. לבסוף, לאחר גמר עבודות העיצוב, נרכשים אביזרי הסטיילינג לדירה, והמעצבת של דירת היוקרה מתאימה את הפריטים ואת התאורה המתאימים לאווירה היוקרתית של הבית. 

 

לתיאום פגישת ייעוץ - צרו קשר בטלפון 054-4222519

אפשר גם בוואטסאפ - לחצו כאן
 רחלי יעיש - מעצבת פנים