עיצוב בית בסגנון כפרי

עיצוב בית בסגנון כפרי מתחלק למעשה לשני סוגים עיקריים: עיצוב כפרי קלאסי, המתאפיין בשימוש באלמנטים המשתייכים לאזור או לתקופה הכפריים שהוא מייצג, ולעומתו עיצוב כפרי מודרני, המאופיין בשימוש בחומרי גלם טבעיים ובעיצוב חלל הפנים.

לצורך עיצוב בית בסגנון כפרי אפשר לבחור בסוגי ריהוט המאפיינים תקופות שונות, להשתמש באלמנטים כפריים למטרות דקורטיביות, לעצב את החלל בנגיעות קטנות המאפיינות את אורח החיים הכפרי או בסממנים מסוימים – בצבעים, בריהוט או אפילו במבנה חדרים שמאפיין סגנון כפרי מסוים. גם אם בסגנונות העיצוב הכפרי אפשר לכלול סוגים שונים של אלמנטים ושל צבעים, לכולם תכונות משותפות המגדירות אותם כחלק מסגנון זה בעיצוב פנים.

עיצוב מטבח בסגנון כפרי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב מטבח בסגנון כפרי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

עיצוב כפרי מודרני

בבנייה הכפרית השתמשו בחומרי גלם במצבם הטבעי כמעט. הבית הכפרי עוצב בסגנון מסיבי: חללים גדולים, קירות עבים וריהוט כבד, לצד אלמנטים של חמימות כגון אח ובדי טקסטיל היוצרים אווירה ביתית. הסגנון של ימינו שומר על מאפייני הבנייה הכפרית שכוללים שימוש בחומרים טבעיים, ביניהם עץ מלא, אבן ומתכת ואלמנטים פרקטיים וחשופים, כגון קורות תקרה, קירות מעוצבים בטיח או צבועים בצביעה גסה ואביזרים שימושיים. בסגנון עיצוב זה משתמשים בריהוט מעץ מלא – אם על ידי עיבוד גס של העץ ובאמצעות הוספת פרזולים, כגון ידיות מתכת, המאפיינים את המטבח הכפרי הקלאסי, או על ידי עיצוב מודרני של ריהוט עץ מלא מעובד ומוקפד המשלב אלמנטים כפריים.

העיצוב הכפרי המודרני משלב את האלמנטים הדקורטיביים של העיצוב הכפרי עם הפונקציונליות של האביזרים המודרניים המעוצבים בטווח רחב של עיצובים, החל מאביזרי מטבח המעוצבים בסגנון ‘כפרי’ וכלה בעיצובי הייטק המשתלבים במרחב הכפרי. בעבר, שימש המטבח כחדר המרכזי של הבית הכפרי. עיצוב מטבח יכלול אלמנטים כפריים כגון שולחן מעץ מלא, משטחי עבודה גדולים, מדפים גדולים הכוללים צנצנות תבלינים וגם וילונות בגוונים עליזים, לצד אביזרי מטבח מודרניים המשתלבים בסגנון העיצוב של המטבח.

העיצוב הכפרי יכול לכלול שימוש בחפצי וינטג’ כגון כלי מטבח גדולים, כלי מתכת וכדומה. עיצוב סלון יכלול שימוש בחומרים טבעיים, רצפה וקירות מעץ או קירות מחופים בטיח טבעי, אווירה ביתית אותה יוצר קונטרסט של קירות בהירים ושל רהיטים כהים או אווירה חמימה הנוצרת באמצעות אח בוערת, גוונים בהירים ובדים בגוונים עדינים. סגנון זה מתאפיין בחללים גדולים, אך באמצעות שימוש בחומרי גלם ובגוונים המתאימים אפשר לעצב גם סלון קטן בסגנון כפרי.

עיצוב סלון בסגנון כפרי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)
עיצוב סלון בסגנון כפרי (עיצוב פנים: רחלי יעיש)

עיצוב בית בסגנון כפרי מסוים

בכל אזור כפרי התפתחו סממני עיצוב אופייניים, שחלקם הפכו לפופולריים מאוד בימינו. עיצוב בסגנון פרובנס, למשל, כולל שימוש בעץ, במתכת ובקש. ייעשה בו שימוש בגווני צהוב ופסטל רך, בבדים צבעוניים, בחפצי וינטג’ ובדלת כניסה רחבה. עיצוב כפרי יווני, לעומת זאת, כולל שימוש אופייני בטיח לבן ועיצוב פינות מעוגלות. ייעשה בו שימוש בגווני כחול ולבן, בריהוט מעץ מלא, בדלתות דו-כנפיות ובפרופילים בגווני כחול. סגנון כפרי נוסף הוא עיצוב כפרי אנגלי, שהוא מאופק וביתי. בעיצוב נכללים רהיטי עץ כהים ומגולפים, ארונות המציגים כלי חרסינה אופייניים ושימוש בבדי טקסטיל היוצרים אווירה ביתית חמימה שמהווה ניגוד לקור האנגלי.

עיצוב כפרי יוקרתי

אמנם במקורו העיצוב הכפרי שימש לתכנון מקום מגורים פרקטי, נוח וללא הוצאות מרובות, אך כיום סגנון זה משתלב היטב בעיצוב מטבחי יוקרה, בחדרי עבודה פרטיים וכדומה. תכנון באמצעות מעצבת דירות יוקרה מאפשר להתאים את חלל הפנים ואת פריטי העיצוב ליצירת האווירה הכפרית הנכונה והמתאימה.

רחלי יעיש – עיצוב בתים שכיף לגור בהם

התקשרו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ 054-4222519

דילוג לתוכן